Tükürükle Yumurtlama Dönemi Testi

Kadınların yumurtlama dönemlerini tespit etmek amacıyla kullanılan çeşitli yöntemler var. Bunlardan en kolay uygulanabilir olanlarından biri de tükürükle yapılan test.

Kadınların hamile kalmakta en yatkın oldukları dönem yumurtaların olgunluğa eriştiği zaman dilimidir. Çeşitli matematik hesaplarıyla bu zaman dilimi hesaplanabiliyor olsa da genellikle daha güvenilir yöntemler aranır.
Kadınların yumurtlama, yani ovülasyon döneminde östrojen hormonundaki artışla birlikte vücut sıvılarındaki tuz oranının yükseldiği bilinmektedir.
Tükürükle yumurtlama zamanını anlamak için tükürükteki tuz oranından yararlanılır. Mini bir mikroskopa benzer alet yardımıyla tükürükteki tuz oranı incelenebilir.

Sabah birşey yemeden önce aletin üzerine tükürük örneği bırakılır ve kuruması beklenir. Tükürüğün içinteki tuz kuruyarak kristalleşir. Bu şekil tuz miktarı hakkında gerçekçi bilgi vermek için yeterli olur.
Aşağıdaki şekilleri inceleyin.

Tükürüğe bakılarak yumurtlama testi 90’lı yıllardan beri kullanılmaktadır. Yapılan testlerde örnek grubun yumurtlama zamanını %90 oranında tutturabilen ürünün görüntülerine bakan kadınlar, bu görüntülerin ne anlama geldiği ise rahatlıkla seçebilmiştir.

Cihazın kullanımı aşağıdaki gibidir.

Tükürükle Yumurtlama testi Kaç Lira?
Piyasada değişik fiyatta ürünler bulunmaktadır. Fiyat aralığı 50 – 200 lira arası değişmektedir.

2 Replies to “Tükürükle Yumurtlama Dönemi Testi”

  1. bu cihazdan almak istiyorum ama satılıyormu evet ise almak istiyorum lütfen cevap

  2. Sitemiz sadece bilgi bazlı yayın yapmaktadır. Ürün piyasada bulunabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*