Rss’den Bilgi Çekip Yayınlamak

Rss desteği olan sitelerden aldığınız bilgileri kendi sitenizde yayınlamanız mümkündür. Bunu başarmak için çeşitli kodlarla çözümler oluşturulsa da internette bu konuda hizmet veren servisler de bulunmaktadır.Örneğin üç siteniz var ve bu sitelerin RSS beslemesi bulunmakta. Siz tüm sitelerine ait özet bilgileri tek bir sayfada göstermek için böyle bir yol deneyebilirsiniz.

Bu sistem “Haber Ekle” uygulaması yapmak için de uygun olabilir. Diğer siteler sizin RSS beslemenizi kendi sitelerine ekleyerek sizin haberlerinizi özet olarak yayınlayabilirler. Bu da ziyaretçi girişlerinizi arttırmak için iyi bir yoldur.
Öncelikle http://rssfeedreader.com/ adresine giderek formu dolduruyor ve “Get RSS Feeds For Your Website ” butonunu tıklıyoruz. Bu aşamada doğru e-posta adresini vermeniz gerekiyor. Onay işlemi e-posta yoluyla gerçekleştiriliyor.
Doğrulama tamamlandıktan sonra posta adresinize gönderilen mesah içindeki linke tıklayarak e-postada size verilen şifreyi kullanarak RSS oluşturma sayfasına ulaşıyorsunuz.

Bu aşamada Yayınlanacak Rss verilerinin şekliyle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Yazı sayısı, link ve zemin renkleri, tablo genişliği gibi alanlar kolayca düzenlenebiliyor.
Son Olarak “Get Rss Feed” butonuna tıklayarak gerekli kodların bulunduğu sayfaya ulaşıyoruz.

Bu sayfada Rss verilerini Php veya JavaScript olarak seçebiliyorsunuz.
Son olarak verilen kodu Dreamweaver gibi bir yazılım kullanarak veya hangi scripti kullanıyorsanız tema kodlarına ulaşarak oraya eklemek kalıyor.

Artık RSS’yi çektiğiniz siteye yeni bir konu eklendikçe kodu yapıştırdığınız sayfada bu konuların özet bir bilgisi yayınlanacak.

Aynı işlevi gören başka bir siteye de http://www.rss-info.com/en_rssinclude-simple.html adresinden ulaşılabiliyor. Bu site görsel açıdan daha başarılı Rss Tabloları oluşturuyor. Yanda Yahoo Haberlerinden alınan RSS verilerinin yayınlanışına bir örnek görüyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*